Рослини у банці: види флораріумів, композиції

Останнім часом при створенні інтер’єру у квартирах та офісах стали популярні флораріуми. Композиції з рослин у банці мають оригінальний та ефектний зовнішній вигляд. Ця мініатюрна оранжерея у прозорому контейнері зі скла чи пластику підходить тим, хто мріє мати свій власний тропічний сад за умов міської квартири. Композиція не займає багато місця, її можна створити власноруч.

Види флораріумів

Для флораріуму можна використовувати звичайні скляні банки, акваріуми, прозорі ємності незвичайної форми. Їх можна поділити на кілька типів:

  • Пляшкові: будь-які ємності з вузькою шийкою та широким дном. Звичайні пляшки не використовуються, тому що в них важко посадити рослини та надати композиції гарного зовнішнього вигляду. У таких ємностях розміщують рослини, які не схильні до швидкого розростання. Пляшкові композиції зазвичай використовуються в офісах та інших невеликих приміщеннях, де мало місця для традиційних квіткових горщиків.
  • Акваріумні. Для флораріуму використовують акваріум чи інші ємності у формі квадрата чи прямокутника. Такі ємності мають переваги, у них зручно розміщувати будь-які рослини та квіти в період бутонізації. Тут використовують декоративний дренаж та інші прикраси. У квартирах найчастіше встановлюють саме такий флораріум.
  • Настінні. Таку композицію важко зробити своїми руками, краще придбати готовий флораріум. Його розміщують на фанері, оргсклі, використовують різноманітні декоративні елементи.
  • Міні-флораріуми. Їх створюють у кількох примірниках. Використовують ялинкові кулі, склянки та інші дрібні предмети, які підходять для розміщення мініатюрного саду з рослин.

Для флораріуму використовують як рослини, так і дрібні квіти. Вибирають їх із урахуванням загального інтер’єру приміщення.

Рослини для композицій

Для створення композиції із рослин у банку вибираються невеликі форми з обмеженим зростанням. Добре підходять будь-які сукуленти, які ростуть дуже повільно: алое, гастерія, еоніум, крассула, хавортія.

Для закритої екосистеми будуть ідеальні рослини, які потребують мінімального догляду. Можна використовувати культури, які ростуть на піщаному ґрунті і не вимагають частих поливів: кактуси, евері, орхідеї, літопа.

Крім сукулентів, для флорарію вибирають культури тропічних лісів, які звикли рости в тіні та підвищеній вологості повітря. До цієї групи належать ґрунтокровні рослини та мох. Добре виглядає у композиції фітонія – рослина для тераріумів, що створює навколо себе закриту екосистему. Можна посадити еонімус, схожий на маленьке дерево. Ця рослина не потребує формування.

При доборі рослин у скляну банку потрібно орієнтуватися з їхньої сумісності. Початківцям флористам краще брати родинні культури, вони вимагають однакового догляду. Наприклад, тільки сукуленти чи листяні породи.

Матеріали для створення міні-саду

Для створення флораріуму необхідно підготувати матеріали, спеціальні пристрої та прозору ємність. Можна зробити композицію в скляній колбі, банці, скляних побутових предметах або спеціальному посуді (придбати в магазині), але для початківців найпростіше створювати міні-сад в акваріумі. Для роботи з ємностями з вузькою шийкою необхідні вже певні навички.

Також для першого досвіду з рослинами краще взяти сукуленти, вони вкрай невибагливі та не зламаються під час невдалого руху під час посадки. Ґрунтова суміш вибирається залежно від вибраних культур. Як дренаж використовують керамзит, дрібну гальку, биту цеглу або великий річковий пісок. Фінішний шар з яскравого та оригінального декоративного піску виглядає дуже ефектно.

Для прикраси рослин у банці можна використовувати фігурки екзотичних тварин, старовинних замків або маяків, виконаних із пластику, скла або полістоуну. Посадку рослин роблять за допомогою пінцету або ложки. Для поливу рослин користуються пульверизатором чи шприцом без голки.

Створення флораріуму для початківців

Спочатку в ємність потрібно помістити дренажний шар із вибраних матеріалів. Він має становити 1/3 від ґрунту. Поверх дренажу можна покласти кольорову гальку. Потім ємність засипають грунтом, змочують його водою з пульверизатора.

Ложкою в ґрунті роблять ямки для посадки обраних рослин у банку. Схему посадки необхідно вибрати заздалегідь. Потім у лунки висаджують рослини, а ґрунт навколо них злегка утрамбовують. Для посадки в ємності з вузькою шийкою використовують пінцет. Розміщені в банці рослини необхідно полити водою зі шприца. Наступний етап створення композиції – розміщення у ній декоративних елементів. Далі всю відкриту поверхню закривають мохом, обприскують водою.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Роза Пальна
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: