Лілії: деякі поради по посадці та догляду

Лілії належать до найвеличніших літніх цибулинних рослин. Більшість диких видів є місцевими жителями помірних регіонів північної півкулі. Ці квіти, як правило, дуже ароматні. Їх кольори варіюються від найчистішого білого до найтемнішого гранатового, проходячи через усі відтінки як рожевого, так і жовтого, помаранчевого. Цвітіння пізніх лілій припадає на травень-червень і закінчується вереснем. Цибулини лілій купити оптом можна на сайті yaskrava.com.ua.

Поради щодо посадки

Більшість лілій ростуть на будь-якому типі добре дренованого ґрунту. Цибулини висаджують з вересня по квітень-травень на глибину приблизно 15 см у добре розпушений ґрунт. Він може бути покращений вересовою землею у вапняному ґрунті та спеціальним добривом для цибулин у не надто родючому ґрунті.

Єдиним винятком є лілія Мадонни, яка виносить крейдяний ґрунт і посуху, і цибулини якої висаджують лише восени на глибину 3-5 см і на сонці. Після посадки зробіть легкий полив і позначте місце невеликими паличками, щоб знайти цибулини і таким чином уникнути їх удару мотикою.

Лілії можна вирощувати також в гарних горщиках, щоб прикрасити квіточками балкони і тераси. Не забудьте забезпечити добрий дренаж на дні горщика (для цього знадобиться 5-7 см керамзитових кульок). Заповніть горщик сумішшю, що складається з однієї третини рослинного суглинку, однієї третини посадкового ґрунту, однієї третини складається наполовину з вересу. Поставте горщики на сонце або в легку тінь і підтримуйте ґрунт трохи вологим протягом всього вегетаційного періоду.

лілія фото

Поради по догляду

Після посадки лілії не потребують особливого догляду. Підтримуйте ґрунт злегка вологим. Потрібен регулярний полив протягом усього часу росту та навіть цвітіння. Забезпечте легкі та непомітні опори, щоб зберегти стебла, які час від часу можуть згинатися від ваги квітів.

Іноді на лілії нападає дрібна комаха з яскраво-червоним панциром, маленькі чорні личинки якої обгризають листя. Це лілійний листоїд. У разі сильних нападів можна обприскати інсектицидами, бажано ввечері, коли личинки активізуються.

Видаляйте зів’ялі квіти поступово, щоб уникнути скупчення насіння, яке може надмірно виснажувати цибулину, але щоб зберегти багато листя, щоб цибулина відновила свої запаси та могла добряче цвісти і наступного року. Для цього можна під час цвітіння внести спеціальне добриво для цибулин. Лише восени зрізайте листя на рівні землі, коли воно повністю відцвіло.

Залиште цибулини лілій у землі. Вони досить витривалі і приживуться як багаторічники. Цибулини розмножуються самостійно, щороку збільшуючи кількість квіток.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Роза Пальна
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: