Найпопулярніші питання-відповіді про дерев’яні підлоги

Вибір підлогового покриття впливає на естетику вашого інтер’єру, його комфорт і ваш бюджет. Вибір дерев’яної підлоги означає ставку на елегантний, екологічний і міцний матеріал. Які ще переваги цього виду підлогового покриття? Як вибрати і встановити його так, щоб він ідеально поєднувався з вашим інтер’єром?

Як вибрати дерев’яну підлогу?

Паркет, незалежно від його типу, створить елегантний ефект у вашій вітальні. Дощечки естетичні та приємні на дотик, але не всі вони виготовлені з однієї породи дерева. Ці підлогові покриття також відрізняються формою і кольором. Паркет – натуральний, деревний і екологічний матеріал. Тому власники дерев’яних меблів часто також вибирають для підлоги паркет. Крім того, що дерево тепле і приємне на дотик, воно також є благородним і елегантним матеріалом.

Вибір того, який його вид використовувати, є перш за все питанням естетики та стійкості. Паркет можна отримати з екзотичних і листяних порід. Ламінат, тим часом, виготовляється з екзотичних порід деревини, м’якої (ялиці) і листяної деревини. Кожній породі деревини відповідає певна твердість, що дозволяє їй протистояти зносу. Ви можете встановити м’яку деревину в спальнях, оскільки ці кімнати мають не дуже велике навантаження на підлогу.

Однак для їдальні та передпокої віддайте перевагу напівтвердим породам. Кухня і вітальня майже завжди є двома найбільш відвідуваними кімнатами в будинку. Тому рекомендується встановлювати туди тверді породи деревини. Ви також можете розрізняти підлоги за їх кольором. У вас є вибір між природними кольорами екзотичної деревини та тонованим паркетом. Також завжди можна покрити паркетну підлогу лаком, щоб вплинути на її колір і/або підвищити стійкість до вологи.

Які є переваги у дерев’яної підлоги?

Паркет – єдине підлогове покриття, здатне поєднати в собі естетику, тепло, довговічність і простоту догляду. Незважаючи на появу інших сучасних матеріалів, дерево все ще залишається одним з найпопулярніших підлогових покриттів. Це додає цінності вашому будинку з часом: буде корисно, якщо ви плануєте орендувати або продати його пізніше.

Крім того, дерев’яна підлога дозволяє створити теплу атмосферу у ваших житлових кімнатах. Завдяки своєму природному вигляду вона гармонує з усіма видами покриттів. Дерев’яна підлога дуже легко адаптується до різних відтінків меблів, тож ви будете мати більш широкий вибір меблів та аксесуарів для свого дому (порівняно з іншими матеріалами).

Які є види дерев’яної підлоги?

Кожен вид дерев’яної підлоги має свої сильні сторони. Одні націлені як на естетику, так і на довговічність, інші зосереджуються виключно на красі. Розглянемо види дерев’яної підлоги детальніше…

Масивний паркет

Цей вид підлоги підкуповує своїм натуральним, елегантним та автентичним виглядом. Це привносить у ваш дизайн інтер’єру певний відтінок і розкіш. Підлога з масивною дерев’яною конструкцією роблять з однієї породи деревини. Найпопулярнішим масивним паркетом є дуб, але все частіше використовуються інші види деревини, а саме каштан, бамбук та венге. Ви також можете вибрати фінішне покриття свого паркету: промаслене, необроблене або оскловане відповідно до ваших потреб. Традиційний масивний паркет має товщину від 14 мм до 30 мм. Ця модель паркету забезпечує чудову стійкість до часу та хорошу теплоізоляцію.

Інженерний або напівмасивний паркет

Напівсуцільний паркет, також званий інженерним паркетом, складається з кількох шарів. Однак він не має благородного деревного шару. Тому термін «паркет» є неправильним, хоча це жодним чином не применшує краси та корисності цього типу підлоги.

Інженерний паркет складається з підкладки на зворотному боці, деревно-волокнистої панелі та благородного деревного покриття з мінімальною товщиною 2,5 мм у верхній частині. Ця товщина благородної деревини коливається від 2,5 мм до 6 мм. Напівсуцільний паркет представлений у двох моделях: односмуговий, який має лише одну смугу, та багатосмуговий, який має 2 або 3 смуги на одній ширині полотна.

Ламінат

Ламінований паркет позбавлений благородної деревини. Тому ми більше говоримо про ламінат. Останній виготовляється з пластику або синтетичного порошку та візуально відтворює аспекти деревини, хоча він жодним чином не виготовлений з порід дерева. Його ціна є його головною перевагою. Він забезпечує задовільний акустичний комфорт завдяки своїй товщині від 7 до 11 мм. Його шар смоли, розташований на поверхні, дозволяє йому протистояти ударам. Також він добре протистоїть волозі.

Серед недоліків є те, що ламінат прохолодний на дотик. Він естетично менш привабливий, ніж справжня деревина. Якщо його пошкоджено, то його неможливо відновити шліфуванням і лакуванням.

пол из дерева

Яку товщину дерев’яної підлоги вибрати?

Товщина шару зносу паркетної підлоги коливається від 2,5 до 7 мм. Ви повинні знати, що твердість і, отже, стійкість паркету залежить не тільки від використовуваної породи, а й від товщини полотна. Масивний паркет від 13 до 23 мм призначений для побутового використання. Ви можете встановити його у спальнях, вітальнях, їдальнях, а також у коридорах, які не дають доступу назовні. Дошки підлоги товщиною від 31 до 34 мм більше підходять для комерційного використання. Вони також знаходять своє місце в офісах, кімнатах для переговорів, аудиторіях, ресторанах і магазинах. Товщина понад 32 мм використовується в холах.

Яку дерев’яну підлогу вибрати відповідно до приміщення?

Бажаєте об’єднати у своєму домі різні види дерев’яної підлоги? Це можливо за умови правильного вибору породи деревини. Вітальня є однією з найбільш використовуваних кімнат у будинку. Тому для цього приміщення найбільше підходить масивний паркет. Це не означає, що ви не можете вибрати іншу модель паркету для вітальні. Ламінована підлога також знайде своє місце, якщо ви віддаєте перевагу функціональності, а не елегантності. Яку б деревину ви не вибрали, головне, щоб дошки вашого підлогового покриття були достатньо товстими. Їх товщина не повинна бути менше, ніж 5 мм.

Вітальня: перевагу варто віддати листяному (якщо він напівтвердий) або масивному паркету (в ідеалі). Найпопулярнішим і елегантним масивним паркетом вважається дуб. В останні роки каштан став елегантною, дуже стійкою та дешевшою альтернативою дубу.

Кухня: підлога повинна витримувати вологість. Віддавайте перевагу екзотичним або дерев’яним підлогам, обробленим гідроізоляційним засобом. Кухня також є популярним місцем: не забувайте використовувати тверді та стійкі породи деревини (каштан, мербау, іпе, венге).

Ванна кімната: у цій кімнаті найвища вологість. Віддавайте перевагу добре обробленим (змащеним) європейським деревам або екзотичним, природно стійким до вологи. Ви також можете вибрати деревину, яка є менш стійкою від природи, якщо вона була оброблена високою температурою. Така обробка надає деревині властивості захисту від вологи та виняткову стійкість.

Спальня: підлога в цій кімнаті зазвичай найменш навантажена. У більшості випадків ви проводите там лише кілька годин вночі. Напівмасивна або суцільна деревина може прикрасити вашу спальню. Цей паркет не тільки міцний, але й простий у догляді. Якщо у вашій кімнаті є вбудована ванна кімната, подумайте про вибір обробленого масивного паркету.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Роза Пальна
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: